Чорноморська безпека

Загрози з моря є надзвичайно актуальними для України, а спроможності сил оборони в морі не відповідають рівню загроз. Переважна більшість української морської зони окупована. Це питання привертає підвищену увагу суспільства та держави, але чіткий план по мінімізації загроз ще не розроблено.

Центр кілька місяців працював разом зі значною кількістю експертів у галузі морської безпеки та підготував фундаментальне дослідження, що включає безпекову оцінку у регіоні та перелік конкретних дій, що мають бути зроблені задля відповіді на загрози.

Відкрита публікація звіту та його поширення відбудуться найближчим часом.

Автори та консультанти

Олександр Хара

Дипломат, експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Помічник Міністра оборони України (2020), експерт аналітичного центру «Майдан закордонних справ», співробітник Апарату РНБО України, Посольства України в Канаді та Міністерства закордонних справ України

Андрій Риженко

Капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, офіцер управління бойової підготовки J7 Стратегічного командування НАТО з Операцій, заступник начальника штабу ВМС ЗCУ з питань євроатлантичної інтеграції, помічник Міністра оборони України (2020)

Аліна Фролова

Заступник Голови Правління Центру,  Заступник міністра оборони України (2019–2020), Радник міністра оборони (2015–2016), Радник міністра інформполітики

Ігор Кабаненко

Адмірал запасу ВМС ЗСУ, у минулому перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, військовий представник Місії України при НАТО, заступник Міністра оборони України (2014)

Андрій Клименко

Кримський експерт і журналіст. Заслужений економіст АР Крим, співзасновник і головний редактор видання «Чорноморські новини». Керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень»