Оборонні ресурси

Міністерство оборони України є розпорядником величезної кількості активів, таких як державні підприємства або землі оборони, банк яких налічує сотні тисяч гектарів. При цьому багато з цих ресурсів є незадіяними задля оборони країни, а значна кількість об’єктів важливої військової інфраструктури перебувають у поганому стані. Традиційно вони були джерелами корупційних доходів. У той самий час черга на житло серед військовослужбовців становить 46 тисяч осіб і питання не вирішується понад 20 років.

Очевидно, що управління активами потребує рішучих кроків з реформування. І ми точно знаємо, що ці кроки зможуть вирішити багато проблем. Так, зокрема, відомо, яким чином можна закрити чергу та забезпечити житлом більшу частину військовослужбовців протягом декількох років.

Іншим важливим питанням є залучення інвестицій. Наразі державно-приватне партнерство у сфері оборони жодним чином не врегульоване, що не дає можливості залучати приватні кошти для розробки критичних технологій. Ми досліджуємо ці питання та виробляємо рішення для реформування сфери управління оборонними ресурсами та активами.